SOLİD POLİKARBONAT LEVHALAR

10 yıl garantili - CE Belgeli

Özellikler

Yüksek darbe direnci
88% ışık geçirgenlik
B2 / Class 1Y / UL 94 HB yangın dayanımı
Isıyla mükemmel şekillendirilebilme
Mükemmel dış ortam dayanımı
Kolay işlenebilme
Giyotinle kesilebilme
Değişik asitlere ve mineral yağlara mükemmel direnç
Gıdayla temasa uygun(UV uygulanmamış plakalar)
Maksimum çalışma sıcaklığı 130°C Aralıklı maks çalışma sıcaklığı 140°C
Son derece hafif
Doluya karşı dayanıklı
Çalışma sıcaklığı -40°C, +120°C

Mükemmele Adanmışlık

Polikarbonat solid levhalarımızı 20ton/gün kapasiteli, yüksek donanımlı Omipa hattımızda üretmekteyiz. Şeffaf levhalarımızın saflığını korumak için, üretim hattı bir “temiz oda” (clean room) içine izole edilmiştir. %100 orjinal hammadde, levhalarımızın mükemmel ışık geçirgenliğinin (%88) ve düşük pusluluk değerlerinin sırrıdır.

Cevap: POLİCAM

Yaratıcılıktakta sınır tanimayan modern projeler yeni malzemelere ihtiyaç duyuyorlar. Mühendislik ve Ar-Ge departmanımız, rengi, ışık geçirgenliği ya da ısı yansıtma değerleri ne olursa olsun, ürün spesifikasyonlarınızı karşılayacak çözümleri sunubilmekte, sürekli olarak yeni projelerden gelen talepler doğrultusunda yeni formüller üretmektedirler.

CE belgeli

Gürültü bariyerlerinde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş CE belgeli SOUNDBLOCK markalı polikarbonat plakalarımız, Avrupa ve Türkiye’de bir çok otoyol ve demiryolu projesinde kullanılmaktadır. 12 mm SOUNDBLOCK polikarbonat levhalarımızın hava kaynaklı ses yalıtımı 31dB’dir ve Avrupa Standartları EN 14388’e göre B3 sınıfına girmektedir.

Güvenlik

Güvenlik uygulamalarında hiçbir malzeme polikarbonatın yerini tutamaz. POLİCAM polikarbonat levhalar neredeyse kırılmazdır. Camın yarısı yoğunluğa sahip olup, kask, kalkan, gözlük gibi ürünlerde kullanım ve taşıma kolaylığı sağlar.

Polikarbonat kolaylıkla delinebilir, kesilebilir ve kenarı parlatılabilir. Isıl formlamayla, derin çekmeler ve keskin köşeler kolaylıkla elde edilebilir.

Kalınlık : 1-5 mm
Standart Ölçüler : 2050*3050 mm
Renkler : Şeffaf, Beyaz, Opal, Bronz, Füme, Mavi, Yeşil

Yapı

Yapı sektörü ağır koşullara dayanabilecek, güvenilir, hafif, özel renklerde ve uygun fiyatlı şeffaf malzemeler talep etmektedir. Bütün bu özellikleri sağlayan tek bir malzeme vardır: POLİCAM Solid Polikarbonat levha. Camdan 200 kat daha sağlam ve neredeyse kırılması imkansız, 10 yıl garantiyle üretilen, camın yarı ağırlığında, kolaylıkla renklendirilebilen ve bütün bu özellikleri taşıyan cama göre daha uygun fiyatlı.

Kalınlık : 2 – 15 mm
Standart Ölçüler : 2050*3050 mm
Özel siparişlerde boy 8 metreye kadar çıkabilir.
Renkler : Şeffaf, Beyaz, Opal, Bronz, Füme, Mavi, Yeşil
Aksesuarlar : Alüminyum ve çelik profiller.

Alüminyum ve çelik profillerle çözüm ortağı

Plakalarmızla kullanılabilecek tüm alüminyum ve çelik profiller ve EPDM fitillerle tam çözümler sunmaktayız.

Ses Bariyeri

POLİCAM SoundBlock®, ses bariyerlerinde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş ve CE belgesine sahip polikarbonat levhadır.

2 yüzü UV korumalı
Mükemmel dış ortam dayanımı
Işık geçirgenliği : 79% (DIN5036’ya göre)
Yanma sınıfı : class B1 (DIN 4102’ye göre) & Class 1Y (BS 476 part 7’ye göre)
Ses yalıtımı : 12mm levha için 31 dB (DIN EN ISO 717-1’e göre)
Kalınlık : 8 – 15 mm
Standart Ölçüler : 2050*3050 mm
Özel siparişlerde boy 8 metreye kadar çıkabilir.
Renkler : Şeffaf, Bronz, Füme, Mavi, Yeşil
Aksesuarlar : Alüminyum ve çelik profiller.

Aydınlatma ve Elektrik Panoları

POLİCAM aydınlatma sektörü için özel polikarbonat levhalar üretmektedir. Farklı ışık geçirgenliklerine sahip bu levhalar, ışık kaynağını yumuşatan ve homojenize eden yüksek verimli difüzör parçacıklarla zenginleştirilmişlerdir.

Yüksek ısı dayanımları (maksimum sürekli çalışma ısısı 130°C ) ve ateş kaynağı çekildiğinde kendi kendine sönebilme kabiliyetleri (B1 / Class 1Y / UL 94 HB yanma sınıfı) sayesinde polikarbonat levhalar aydınlatma armatürleri ve elektrik panoları için ideal malzemedirler.

Kalınlık : 1-5 mm
Standart Ölçüler : 2050*3050 mm
Renkler : Şeffaf, Opal 50, Opal 60, Opal 76, Difüzörlü Beyaz